Top 50 gradova u SAD-u prema broju stanovnika i rangu

Američki veliki gradovi

Najveći američki grad je daleko New York. Sam grad ima više nego dvostruko više ljudi od Los Angelesa, a urbano područje New York-Newark jedini je megagrad u zemlji.



Ovi brojevi ne odražavaju nužno veličinu njihovih različitih područja metroa. Washington D.C., Boston i Dallas-Fort Worth tri su glavna slučaja kada je sam grad rangiran vrlo različito od urbanog područja. DFW se obično skuplja za urbane studije. Urbana područja Washingtona i Bostona obično su u prvih 10, a ne u onih 20-ih.

Tablica u nastavku navodi najvećih 50 gradova u Sjedinjenim Državama na temelju broja stanovnika. Iako su neki gradovi svoj rang zadržali prilično stabilno, drugi su pokazali velike skokove. Na primjer, Phoenix u Arizoni narastao je od grada s 983.403 stanovnika 1990. do petog po veličini u zemlji. Austin u Teksasu gotovo je udvostručio svoje stanovništvo i svake godine nastavlja bilježiti velik broj novih stanovnika.

Broj stanovnika, poput Detroita, smanjio se. Motor City, koji je 1950-ih nekoć imao 1,8 milijuna stanovnika, 1990. godine pao je na 1.027.974 stanovnika i nastavio je propadati.

Želite li zaobići neke veće gradove? Možda možete pogledati naš popis najbolji električni skateboardi za pomoć u lokomotivi.

RANGGRADProcjena stanovništva 1.7.19Popis stanovništva iz 2010. godinePopis 2000. godinePopis stanovništva iz 1990
1 New York , New York8,336,8178.175.1338,008,2787,322,564
2 Anđeli , Kalifornija3,979,5763,792,6213,694,8203,485,398
3Chicago, Illinois2,693,9762,695,5982,896,0162,783,726
4 Houston , Teksas2.320.2682.100.2631,953,6311.630.553
5 Feniks , Arizona1.680.9921,445,6321,321,045983.403
6 Philadelphia , Pennsylvania1,584,0641.526.0061,517,5501,585,577
7 San Antonio , Teksas1,547,2531.327.4071,144,646935,933
8 san Diego , Kalifornija1,423,8511.307.4021.223.4001,110,549
9 Dallas , Teksas1.343.5731,197,8161,188,5801.006.877
10 Sveti Josipe , Kalifornija1.021.795945,942894.943782.248
jedanaest Austin , Teksas978.908790.390656.562465,622
12 Jacksonville, Florida911,507821.784735,617635,230
13 Fort Worth , Teksas909.585741.206534.694447,619
14 Kolumbo , Ohio898.553787.033711,470632,910
petnaest Charlotte , Sjeverna Karolina885.708731,424540,828395,934
16 San Francisco , Kalifornija881.549805,235776,733723,959
17 Indianapolis , Indiana876,384820,445781.870741,952
18 Seattle , Washington753,675608,660563,374516.259
19 Denver , Colorado727,211600,158554,636467,610
dvadeset Washington DC 705.749601,723572.059606.900
dvadeset i jedan Boston , Massachusetts692.600617,594589,141574,283
22 Korak , Teksas681,728649,121563.662515,342
2. 3 Nashville-Davidson , Tennessee1670.820601,222545,524510,784
24 Detroit , Michigan670,031713,777951.2701,027,974
25 Oklahoma City , Oklahoma655.057579.999506,132444,719
26 Portland , Oregon654,741583,776529.121437,319
27 Las Vegas , Nevada651,319583,756478.434258.295
28 Memphis , Tennessee651.073646,889650.100610,337
29 Louisville-Jefferson County , Kentucky2617,638597.337256.231269.063
30 Baltimore , Maryland593.490620,961651,154736.014
31 Milwaukee , Wisconsin590.157594,833596.974628 088
32 Albuquerque , N.M.560,513545,852448.607384,736
33 Tucson , Arizona548.073520.116486.699405.390
3. 4 Jasen , Kalifornija531.576494,665427.652354.202
35 Stol , Arizona518.012439.041396.375288.091
36 sakrament , Kalifornija513,624466.488407.018369.365
37 Atlanta , Georgia506,811420,003416.474394,017
38 Kansas City , Missouri495 327459.787441,545435,146
39 Colorado Springs , Colorado478.221416,427360,890281.140
40 Omaha , Nebraska478.192408,958390,007335,795
41Raleigh, Sjeverna Karolina474.069403.892276.093207.951
42 Miami , Florida467.963399.457362.470358.548
43 Duga plaža , Kalifornija462,628462.257461.522429.433
44 Virginia Beach , Virginia449,974437.994425.257393 069
Četiri pet Oakland , Kalifornija433,031390,724399.484372.242
46 Minneapolis , Minnesota429.606382.578382,618368.383
47 Tulsa , Oklahoma401.190391.906393 049367.302
48Tampa, Florida399.700335.709303 447280,015
49 Arlington , Teksas398.854365.438332,969261,721
pedeset New Orleans , Louisiana390.144343,829484,674495,080
1. Grad Nashville-Davidson konsolidiran je s okrugom Davidson. 2. Louisville i okruga Jefferson spojili su se u siječnju 2003. Podaci prije 2003. odnose se samo na grad Louisville. Izvor: NAS. Popisni biro. Mreža: www.census.gov . Za procjene broja stanovništva od 1900. do 2005. vidi Stanovništvo 20 najvećih američkih gradova, 1900. - 2010 .

Najveće ne znači uvijek najbolje

Iako su općenito najveći američki gradovi glavni centri globalnog bogatstva i kulture, to ne mora nužno značiti da su u njima najbolje živjeti za prosječnu osobu. Veliki gradovi mogu doživjeti vrlo visoke troškove života. Ako troškovi života nadmašuju plaće u gradu, onda to može natjerati ljude da se odsele na jeftinija mjesta. Tri najveća američka tehnološka tržišta - San Francisco, New York i Boston - imaju vrlo visoke troškove stanovanja u usporedbi s gradovima na Srednjem zapadu.

Ili, ovisno o vašim interesima, najbolji gradovi možda nisu povezani s njihovom veličinom ili čak prihvatljivošću. Kulturne atrakcije mogu igrati velik faktor; Primjerice, Austin u Teksasu često se naziva američkom prijestolnicom glazbe uživo. Ako ste netko tko prisustvuje velikom broju koncerata, to može utjecati na vašu prosudbu. Kliknite ovdje da biste vidjeli popis Amerike najživlji gradovi .

Možda ćete i tražiti

Profil korisnika New York City

New York City Quiz

Sve o Bostonu

Sve o Chicagu

Američki gradovi

Američki gradovi